V Německu zemřel pacient, který překonal nákazu MERS

V Německu zemřel pacient, který v polovině května překonal nákazu nebezpečným koronavirem MERS. Pětašedesátiletý muž zemřel již před více než týdnem. Příčinou smrti nebyl podle lékařů MERS, ale přidružené plicní onemocnění, napsal deník Neue Osnabrücker Zeitung.

Němec, který pocházel ze spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko, strávil v únoru dovolenou v Abú Zabí ve Spojených arabských emirátech. Po návratu do vlasti se u něho projevila nákaza MERS. Hospitalizován byl na infekční klinice v Dolním Sasku, kde se mu nemoc podařilo překonat. V polovině května díky tomu mohl opustit izolaci, v péči lékařů ale kvůli selhávání orgánů nadále zůstal. Zemřel v noci na sobotu 6. června, uvedla DPA.

Jižní Korea dnes (16.6.) ohlásila čtyři nové případy nakažení nebezpečným koronavirem MERS. Celkem se tak v zemi nakazilo 154 lidí. Informovalo o tom podle agentury Reuters jihokorejské ministerstvo zdravotnictví. Od května, kdy nákaza propukla, zemřelo podle nejnovější bilance 19 pacientů.

Jižní Korea má největší počet případů infekce MERS mimo oblast Blízkého východu, kde se choroba v roce 2012 objevila poprvé. Do země nákazu zavlekl jeden z místních podnikatelů, který se počátkem května vrátil ze zemí Blízkého východu a poté navštívil několik nemocnic, aniž se vědělo, že má MERS. Lékařům trvalo několik dní, než se jim u něj podařilo určit správnou diagnózu.

MERS se objevil poprvé v roce 2012 na Blízkém východě a nejvíce obětí zatím hlásí Saúdská Arábie. Celosvětově se virem infikovalo přes 1250 lidí a zemřelo jich přes 450. Německo doposud podle portálu deníku Neue Osnabrücker Zeitung zaznamenalo tři případy nákazy.

Share Button