Slavný britský šéfkuchař Blumenthal uzavřel restauraci kvůli viru

Slavný britský šéfkuchař Heston Blumenthal na týden uzavřel svou londýnskou restauraci Dinner, která má dvě michelinské hvězdičky. Přimělo ho k tomu rozšíření noroviru, kvůli kterému 24 hostů restaurace a 21 zaměstnanců trpělo zvracením a dalšími příznaky akutní gastroenteritidy. Informovala o tom agentura AFP.

Uzavření restaurace následuje pět let poté, co epidemie noroviru z kontaminovaných korýšů přinutila Blumenthala na deset dní uzavřít svou tříhvězdičkovou restauraci The Fat Duck v Bray západně od Londýna.

V rozhovoru pro list Mail on Sunday Blumenthal uvedl, že rozhodnutí uzavřít restauraci vyplynulo z předchozí zkušenosti. „Teď už budu radši vždycky krajně opatrný,“ řekl sedmačtyřicetiletý šéfkuchař. „Mým cílem je dosáhnout dokonalosti v kuchyni a ohromit hosty chuťovými zážitky za hranicí jejich představivosti, a ne je vystavit riziku, že stráví několik ošklivých dní zvracením.“

Blumenthal se v roce 2009 stal terčem kritiky, že reagoval příliš pomalu na epidemii noroviru v restauraci The Fat Duck, kde údajně onemocnělo více než 500 strávníků. Restaurace bude uzavřena týden počínaje nedělí.

Share Button