Francie zabavila rekordní počet padělaných léků

Francouzské bezpečnostní síly objevily v přístavu Le Havre kontejnery s celkem 2,4 milionu balení falešných léků z Číny, což představuje rekordní počet zabavených padělaných léků v Evropské unii. Oznámily to dnes podle agentury AFP francouzské úřady.

Padělané léky proti horečce, zažívacím potížím, problémům s erekcí a dalším neduhům byly v 601 krabicích, které se našly 27. února ve dvou kontejnerech v přístavu města Le Havre. Měly podle průvodních dokladů obsahovat jiné zboží. Největší množství falešných léků tvořil aspirin.

Úřady zdůraznily nebezpečnost pro zdraví těchto padělaných léků, které byly určené pro evropský trh. Některé prášky neobsahují žádnou aktivní látku, takže by neléčily a znamenaly vážné klamání spotřebitele. Jiné obsahují aktivní látku, která ale neodpovídá dávkování původního produktu, čímž by mohly ohrozit zdraví oklamaných pacientů.

Vedení francouzské celní správy uvádí, že trh s léky se stal loni odvětvím, které bylo ve Francii nejvíce zasažené paděláním. Představuje 18 procent ze všech 7,6 milionu zabavených padělaných kusů zboží v roce 2013. Na druhém místě je ve Francii padělání oděvů (14 procent).

Share Button