Praha zřídila kvůli chřipce informační linku

Praha zřídila kvůli chřipce informační linku

Hlavní město zřídilo kvůli výskytu chřipky bezplatnou informační linku, kde mohou lidé konzultovat svůj zdravotní stav. ČTK o tom informovalo tiskové oddělení pražského magistrátu. Město zároveň odstartovalo kampaň, která má upozornit veřejnost na zásady prevence proti chřipce. Informační linka je v provozu od pondělí do pátku vždy od 7:00 do 19:00 na telefonním čísle 800 292 500.

Na 100.000 obyvatel připadalo v hlavním městě v minulém týdnu 1157 nemocných. V Praze je nejmenší nemocnost v republice. V zemi celkem připadalo na 100.000 obyvatel 1844 lidí s chřipkou a nachlazením.

V době od 19:00 do 7:00 a o víkendech mohou zájemci získat informace na lékařské pohotovosti v městské poliklinice na čísle 222 924 295. Lidé se tam mohou dozvědět, na jaké zdravotnické zařízení se obrátit nebo v jakých případech si zavolat lékaře domů. Kromě toho se zde také dozvědí i zásady prevence či informace o lékárnách s nepřetržitým provozem.

„Naším cílem je zabezpečit zdroj co nejvíce informací pro občany a zároveň ulehčit nemocným zdlouhavé vyhledávání možnosti ošetření nebo zabezpečení léků,“ uvedl náměstek primátora Ivan Kabický (ODS).

Zároveň metropole zahájila kampaň, která má upozornit na prevenci proti chřipce. Kabický v těchto dnech také navštívil některé školy a rozdával dětem informační letáky a ústní roušky. Letáky budou zveřejněny i na webových stránkách města.

V případě chřipkové epidemie chce Kabický zřídit pracovní komisi, která by výskyt onemocnění v Praze monitorovala.

Share Button