VZP nově umožňuje platit pojistné v 10 pobočkách platební kartou

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) umožňuje od letošního roku svým pojištěncům, aby hradili pojistné, penále nebo pokutu v deseti nejčastěji navštěvovaných pobočkách také platební kartou. Dosud se na pobočkách VZP dalo platit jen v hotovosti. Místa, kde jsou nově přijímány také platební karty, jsou označena samolepkou. ČTK to dnes řekl mluvčí VZP Jiří Rod.

„Služba je k dispozici na deseti nejvíce frekventovaných pracovištích VZP – v Praze na Perštýně, Brně, Plzni, Hradci Králové, Pardubicích, Českých Budějovicích, Ostravě, Liberci, Teplicích a Zlíně,“ upřesnil.

Pražské pracoviště přijímá karty již od začátku února, od začátku března začínají fungovat platební terminály na ostatních devíti pracovištích VZP.

Rod upozornil, že VZP přijímá k platbě pouze karty vydané karetními asociacemi MasterCard (platební karta typu MasterCard, MasterCard Electronic, Maestro) a VISA (Visa, Visa Electron, V-Pay).

„Platební kartou lze zaplatit jakoukoli částku, jediným omezením je limit, který si na kartě stanovil držitel. Žádné další transakce nelze provést, není tedy možný například výběr peněz na bankovní kartu v hotovosti v pobočce VZP,“ uvedl.

Pokladní v pobočce VZP může požádat držitele karty o doklad totožnosti. Pokud platba přesahuje 30.000 korun, musí pokladní vždy ověřit totožnost držitele karty z jeho občanského průkazu, cestovního pasu, v případě cizinců z jejich identifikační karty. Klient dostane po zaplacení pokladní stvrzenku a současně účtenku z platebního terminálu.

Pojistné na veřejné zdravotní pojištění, případně i penále a pokuty, je možno platit nadále také v hotovosti v pokladně na každém územním pracovišti a úřadovně VZP, a to maximálně do výše 15.000 eur (zhruba 388.700 korun). Pokladny jsou otevřeny v úředních hodinách pobočky.

Komentář redakce: Ano je rok 2010 a ano, je to smutné.

Share Button