Ústav hematologie obhájil mezinárodní certifikát kvality

Ústav hematologie a krevní transfuze (ÚHKT) dnes převzal mezinárodní certifikát kvality Joint Commission International (JCI), který obhájil letos v červnu. Osvědčení znamená, že ústav splňuje všechny standardy kvality v péči o pacienta a jeho bezpečnost a také v organizaci a řízení všech procesů v nemocnici. Ústav bude moci status akreditovaného pracoviště využívat až do června 2013, sdělila dnes ČTK Alena Kubečková z ředitelství ÚHKT.

„JCI je pro zdravotnické zařízení něco jako olympijská medaile. Pro naše pacienty je to potvrzení, že u nás dostávají skutečně špičkovou péči světové úrovně. Pro naše zaměstnance zase ocenění jejich tvrdé a poctivé práce,“ řekl ředitel ústavu Marek Trněný.

„JCI je nezávislá mezinárodní organizace s padesátiletou zkušeností akreditace zdravotnických zařízení v USA. Hodnotí systém řízení kvality a bezpečnosti zdravotnických služeb podle mezinárodních standardů,“ vysvětlila Kubečková.

Standardy stanoví postupy v oblasti péče o pacienty. Především jde o dostupnost péče a její kontinuitu, vyšetření a léčbu pacientů, dodržování jejich práv či celoživotní vzdělávání zdravotnických pracovníků. Hodnocení se však zaměřuje také na pravidla provozu nemocnice a řízení kvality, bezpečí pacientů a zaměstnanců, ochraně informací, kvalifikaci personálu a prevenci nemocničních infekcí.

Mezinárodní certifikát kvality JCI je udělován na tři roky, vždy před ukončením tříletého akreditačního období musí být zdravotnické zařízení znovu přezkoumáno. ÚHKT získal ocenění JCI jako třetí zařízení v Česku, akreditace byla už dříve udělena také Ústřední vojenské nemocnici v pražských Střešovicích a pražské Nemocnici Na Homolce.

Share Button