Novozélandskou nemocnici trápí blechy, sestry nosí psí obojky

Sestřičky v nemocnicích v největším novozélandském městě Aucklandu čelí nezvyklému problému. Trápí je blechy, které zřejmě do zdravotních zařízení zavlekli pacienti od svých domácích mazlíčků. Některé ze sester proti nim bojují zvířecími obojky, které si připínají kolem kotníků, napsal list The New Zealand Herald.

Zdravotní experti ovšem varují, že by lidé zvířecí obojky napuštěné látkou, která odpuzuje a zabíjí blechy, používat neměli, protože nejsou na lidech odzkoušené. Člověk by si měl dokonce pečlivě umýt ruce poté, co obojek připne svému psu či kočce. Jako alternativu nabízejí zdravotnické úřady elektronické obojky, které blechy odpuzují zvukem.

Jedním z postižených zdravotnických zařízení je Middlemore Hospital, kde vedení samo rozdávalo obojky sestřičkám na porodnickém a poporodním oddělení, protože tam není možné provést dezinfekci, aby nebyli ohroženi novorozenci.

Novozélandské nemocnice ovšem v boji proti nezvaným návštěvníkům nejsou samy; s celou řadou hmyzích a zvířecích problémů se potýkají i nemocnice v blízké Austrálii. Jak uvedl list Herald Sun s odvoláním na oficiální informace, v letech 2007 až 2009 hlásila místní zdravotnická zařízení takové problémy, jako jsou mravenci na operačním sále, krysy na dialýze či švábi v koronární jednotce.

Do čtyř postelí jednoho z pokojů nemocnice v Moorabbinu vlezli jedovatí pavouci, zatímco kuchyni a psychiatrickou krizovou jednotku ve Western Hospital zamořili švábi. Část zařízení Goulburn Valley Hospital si za bydliště vybrali termiti, kteří se prožrali částí stropu a zdí mezi koupelnou a kuchyní. Problém s krysami řešila i Royal Melbourne Hospital, kde se hlodavci dostali na operační sál, sterilní výrobnu léků i endokrinologické oddělení, dodal Herald Sun.

Share Button