Konopný veletrh Cannafest představí 120 vystavovatelů z 15 zemí

Na prvním ročníku mezinárodního konopného veletrhu Cannafest se na výstavišti v pražských Holešovicích ve dnech 19. až 21. listopadu představí na 120 vystavovatelů z 15 zemí. Součástí akce, která je podle pořadatelů největší svého druhu v ČR, bude bohatý doprovodný program.

V pravém křídle Průmyslového paláce se budou prezentovat například výrobci hnojiv a pěstební techniky či prodejci semen konopí z Česka i zahraničí. Ve střední hale budou mít své stánky výrobci konopné kosmetiky a mastí, oblečení i konopných potravin. Představí se zde také média píšící o konopí a nejrůznější instituce, mimo jiné organizace bojující za zmírnění legislativy ve vztahu ke konopí.

Podle ředitele veletrhu Lukáše Běhala budou minimálně tři čtvrtiny vystavovatelů na veletrhu pocházet ze zahraničí, kde jsou prý v pěstování konopí dále než v Česku.

„Rozhodli jsme se přijít s veletrhem, který už má ve světě určitou tradici,“ řekl dnes novinářům Běhal. Organizátoři se podle něj nechali inspirovat podobnými akcemi ve Španělsku, Švýcarsku či Rakousku, kde se konopné veletrhy konají již několik let.

Kongresové centrum v levém křídle Průmyslového paláce na výstavišti nabídne ve třech dnech postupně přednášky více než 25 odborníků ze všech oblastí využití konopí. Experti zde pohovoří například o možnostech využití rostliny ve stavebnictví či průmyslu, ale také coby léku. Vystoupí například pacient léčící se pomocí konopí z roztroušené sklerózy.

„Konopné kino“ bude po celou dobu trvání akce promítat dokumentární filmy věnované všestrannému využití rostliny, stejně tak jako hranné firmy věnující se stejnému tématu.

V přistaveném party stanu se budou moci návštěvníci za doprovodu hudby předních dýdžejů občerstvit. Ve stáncích s občerstvením si budou návštěvníci moci kromě běžných pokrmů a nápojů zakoupit také několik konopných specialit, mezi nimiž nebude chybět konopné pivo.

Již v září se v prostředí Thámových hal v pražském Karlíně uskutečnil jiný mezinárodní konopný veletrh. Akce s názvem Cannabizz 2010 neušla tehdy zájmu policie. Policisté ještě před zahájením veletrhu kontrolovali, jestli se na něm někdo nechystá obchodovat s marihuanou, či nabádat ke konzumaci drog.

Stejně tak jako pořadatelé veletrhu Canabizz, také organizátoři Cannafestu se od jakýchkoliv protizákonných aktivit dopředu distancovali. „Je to legální akce, spolupracujeme s Policií ČR, konkrétně protidrogovou centrálou. Nebude se tam dít nic nelegálního,“ uvedl Běhal.

V ČR je povoleno setí pouze několika odrůd technického konopí. Aby se v tuzemsku mohly pěstovat, musejí odrůdy obsahovat méně než 0,3 procenta omamné látky THC. Příznivci marihuany složené z usušených a rozmělněných listů či okvětní části užívají Konopí indické – Cannabis indica, které obsahuje mnohonásobně vyšší koncentrace THC.

Share Button