Dnešní Den lékáren je příležitostí ke kontrole autolékárničky

Dnešní Den lékáren je pro lidi příležitostí, aby se svým lékárníkem zkontrolovali obsah autolékárničky a doplnili chybějící vybavení. Nejpozději od 1. ledna 2011 musejí mít nové autolékárničky všechna auta v ČR. Lidé si mohou přinést i cestovní lékárničku. Lékárník jim poradí, jak doplnit vybavení podle toho, kam o dovolené pojedou a kolika lidem má sloužit.

V lékárnách si lidé mohou koupit celou autolékárničku nebo jen doplňkovou sadu, v níž jsou nové povinné součásti vybavení jako isotermická fólie, resuscitační maska s výdechovou chlopní a filtrem a leták s návodem, jak postupovat při autonehodě při pomoci raněným.

V běžné cestovní lékárničce pak lidé mají mít obvazový materiál, dezinfekci, léky na bolest, teplotu, případně alergii a pomůcky na vynětí klíštěte. Vyplatí se mít v lékárničce také krém na ochranu před slunečními paprsky. Při cestě do míst, kde hrozí střevní obtíže, jsou vhodné prostředky proti průjmu a zavodňovací roztoky. Lékárníci s výběrem poradí, jsou připraveni pomoci i určit zájemcům fototyp.

Share Button