SZPI zakázala prodej potravinového doplňku na zlepšení potence

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zakázala prodej doplňku stravy ErMax Plus na zlepšení sexuální potence, obsahoval totiž pro potraviny zakázanou látku tadalafil. Tu mohou obsahovat pouze léky na předpis. Výrobek původem z Číny na obale deklaroval, že jde o přírodní produkt, obsahoval přitom mnohem více tadalafilu než schválená léčiva, řekla ČTK mluvčí inspekce Martina Šmídtová.

Tadalafil obsahují léky určené pro terapii poruchy erekce. Všechny tyto léky ale procházejí náročným klinickým testováním a jsou k dostání pouze na lékařský předpis. „Výrobek byl přitom volně k dostání především prostřednictvím internetu,“ řekla Šmídtová s tím, že na tento přípravek inspekci upozornil Státní ústav pro kontrolu léčiv.

Inspekce nařídila zákaz prodeje a okamžité stažení výrobku z oběhu. Spotřebitelům, kteří mohou mít tento výrobek ještě doma, nedoporučuje jeho užívání. Omezení se týká výrobků ErMax Plus s datem použitelnosti do listopadu 2011. Doplněk pochází z Číny a v Česku se prodává v baleních po čtyřech kapslích. Do republiky jej v množství 11.000 balení dovezla firma Zdravý životní styl z Uherského Hradiště.

Share Button