Šéf společnosti Apple Steve Jobs přiznal zdravotní problémy

Ředitel a spoluzakladatel počítačové společnosti Apple Steve Jobs dnes přiznal zdravotní problémy, kvůli nimž ztrácí hmotnost. Podle Jobsových lékařů jde o hormonální nerovnováhu, ve funkci ředitele firmy nicméně Jobs nadále zůstane. Úspěch Applu je spojován právě s osobou Jobse, zprávy o jeho zdraví proto obvykle mají vliv na hodnotu akcií firmy.

„Hormonální nerovnováha mně okrádá o bílkoviny, které moje tělo potřebuje, aby bylo zdravé. Diagnózu potvrdily sofistikované krevní testy,“ sdělil Jobs. Léčba je prý poměrně jednoduchá.

Jobs už dříve prodělal rakovinu slinivky, ze které se vyléčil. Apple ale nedávno oznámil, že Jobs letos nebude hovořit na výroční konferenci Macworld, kde Apple představuje své technologické novinky. Akce začíná dnes a potrvá do pátku.

Jobs v otevřeném dopise uvedl, že ztrácel na váze prakticky celý loňský rok, nyní však lékaři zjistili příčinu a Jobs začal s léčbou. Na původní hmotnost by se podle lékařů mohl dostat asi koncem jara.

„Jak už jsme uvedli dříve, pokud někdy přijde den, kdy Steve (Jobs) bude chtít rezignovat nebo z nějakých jiných důvodů nebude moci pokračovat v plnění povinností ředitele Applu, dozvíte se o tom,“ stojí v tiskové zprávě firmy, z níž cituje agentura Reuters.

Akcie Applu na oznámení reagovaly růstem o více než tři procenta, i když zbytek trhu oslaboval a ztrácely také akcie jiných technologických společností. V uplynulém roce však akcie Applu prudce oslabily, stejně jako většina cenných papírů, nejen v technologickém sektoru.

Share Button