Provozovatel sítě lékáren Dr.Max loni zvýšil tržby na 3,7 mld. Kč

Společnost Česká lékárna, která v Česku provozuje síť lékáren Dr. Max, loni o polovinu navýšila obrat na 3,7 miliardy korun. O rok dříve utržila 2,5 miliardy korun. Zisk společnosti, jež patří do investiční skupiny Penta, se meziročně zvýšil o 55 milionů na 95 milionů korun. ČTK to zjistila z výroční zprávy za loňský rok.

Společnost si loni upevnila vedoucí pozici na trhu lékárenských řetězců. K prosinci 2008 provozovala pod značkou Dr. Max 110 lékáren, konkurenční Europharm má mírně přes 80 provozoven.

„V roce 2008 se společnost rozrostla o dalších 23 lékáren. Úspěšnost rozvoje dokládá i průměrný růst tržeb na jednu lékárnu, který vzrostl z 24 na 34 milionů korun,“ uvedla firma ve výroční zprávě. Letos firma plánuje výstavbu dalších lékáren i akvizice už fungujících lékáren.

Jediným akcionářem České lékárny je kyperská firma Lorea Investments z investiční skupiny Penta. Ta vznikla v roce 1994. Věnuje se například akvizicím velkých a středně velkých firem či restrukturalizačním projektům v celé řadě evropských zemí. Nejvíce investičních projektů zatím Penta realizovala v Česku, na Slovensku a v Polsku. Společnost má pět vlastníků. Největší podíly drží Jaroslav Haščák a Marek Dospiva.

Share Button