Podle vědců mohou mít mastné kyseliny vliv na sportovní výkon

Vědci vídeňské veterinární univerzity zjistili, že určité mastné kyseliny mohou mít vliv i na sportovní výkony a rychlost. Přesvědčili se o tom při pokusech na myších. Podle agentury APA hlodavci po dietě s vysokým obsahem slunečnicového oleje běhali výrazně rychleji, než když měli v potravě olej z lněných semínek.

Vliv omega mastných kyselin na výkon zkoumal Christopher Turbill z výzkumného ústavu zvěře vídeňské veterinární univerzity. Nejprve dva týdny myši měly dietu s vysokým podílem omega 6 mastných kyselin. Dostávaly hodně slunečnicového oleje. Krmení jiných hlodavců zas obsahovalo hodně omega 3 mastných kyselin. V této dietě byl olej z lněných semínek.

Vědci pak zkoumali, jak rychle se myši dostanou po určité dráze zpět do svého pelíšku. Ukázalo se, že zvířata po stravě se slunečnicovým olejem – tedy s vysokým obsahem omega 6 mastných kyselin – běhala výrazně rychleji. Rozdíl obnášel v průměru 0,19 metru za vteřinu. Za dvě vteřiny tak měli hlodavci před svými soupeři, kteří se živili lněným olejem, náskok skoro 40 centimetrů.

Mastné kyseliny jsou velkým badatelským tématem i v medicíně. Vysoký obsah omega-3 mastných kyselin má příznivý účinek na zdraví člověka, uvedla APA. Obsahují je například mořské ryby.

Share Button