Pivo a tvrdý alkohol prý u mužů zvyšují riziko rakoviny

Pravidelné pití piva a tvrdého alkoholu, nikoli však vína, zvyšuje podle jedné kanadské studie u mužů riziko onemocnění některými typy rakoviny. Napsala to agentura Reuters.

Studii vypracovala McGillova univerzita v Montrealu. Její badatelé zkoumali 3600 mužů ve věku 35 až 70 let a zjistili, že těm, kdo pijí pivo nebo tvrdý alkohol denně, hrozí zvýšené nebezpečí rakoviny například jícnu, žaludku, tlustého střeva, plic, slinivky, jater a prostaty. Riziko je tím vyšší, čím déle pravidelné pití těchto nápojů trvá.

Riziko onemocnění například rakovinu jícnu je u mužů, kteří si dopřejí takovou skleničku jedenkrát až šestkrát týdně, o 83 procent vyšší než u těch, kteří nepijí vůbec. U naprosto pravidelných konzumentů je ale trojnásobně vyšší.

Reuters připomíná četné studie, podle nichž mírná konzumace alkoholu – jedna nebo dvě skleničky denně – může být zdraví prospěšná, zvlášť pokud jde o srdeční onemocnění. Nynější studie ale naznačuje, že i takové umírněné pití může zvyšovat nebezpečí onemocnění některými druhy rakoviny.

Otázku, zda by umírnění konzumenti měli s konzumací přestat, ale nemůže jedna studie zodpovědět, řekla agentuře Andrea Benedettiová, která se na kanadské studii podílela. „Pokud jde o vyvážení těchto rizik rakoviny a kardiovaskulárních onemocnění, měl by se člověk radit se svým lékařem.“

Share Button