Na trh vstupuje nová Zdravotní pojišťovna Média

Licenci pojišťovně udělilo ministerstvo zdravotnictví na konci února. Do roka musí získat 50.000 pojištěnců, aby ji neztratila. Buřič však chce tolik klientů získat už do půl roku.

V době, kdy ministerstvo zdravotnictví připravuje slučování zdravotních pojišťoven, aby ušetřilo peníze zdravotního pojištění, vstupuje na trh nová Zdravotní pojišťovna Média. Novinářům ji dnes představili její zástupci. Dosud na trhu působí deset zdravotních pojišťoven, největší je Všeobecná zdravotní pojišťovna s 6,5 miliony pojištěnců. Šéf nové pojišťovny Emil Buřič řekl, že nemají žádnou preferovanou cílovou skupinu klientů. Vsadili na online komunikaci a nabídku preventivních programů.

Nové konkurence se pojišťovny podle viceprezidenta Svazu zdravotních pojišťoven Vladimíra Kothery nebojí. „Samozřejmě pro systém je vždy dobře, když konkurence posiluje,“ řekl ČTK. Zpochybnil ale plány nové pojišťovny na online komunikaci, pojištěnci podle něj nemají zájem. „Hovořím tak ze zkušenosti, kdy nabízíme tyto možnosti našim klientům a efekt není příliš velký,“ vysvětlil.

Přestoupit k nové pojišťovně lze prostřednictvím webu, nebo v 15 klientských centrech, která jsou v obchodních střediscích v Praze i několika dalších městech. Ze zákona může každý změnit zdravotní pojišťovnu jednou za 12 měsíců, a to vždy k prvnímu dni čtvrtletí.

Klienti pojišťovny budou moci online kontrolovat, co se děje na jejich zdravotním účtu. „Online komunikace znamená znát cenu vlastního zdraví,“ řekl Buřič. Sama pojišťovna bude pojištěnce informovat o výhodách a preventivních programech, tedy co zatím nevyčerpali a na co mají nárok.

„Pokud si to budou přát, můžeme například zasílat upozornění na mobil, že je čas navštívit stomatologa,“ vypočítal Buřič výhody, kterými prý chtějí zároveň předcházet rizikům. Pojišťovna chce například v preventivních programech hradit až 9.200 korun ročně za dítě a 4.900 korun pro dospělé. Nadstandardní programy hodlá platit částečně z fondů prevence a z provozního fondu.

Novou zdravotní pojišťovnu zakládá společnost GES MEDICAL CARE a.s., která patří do finanční skupiny podnikatele Ivana Zacha. Skupina podniká v oblasti průmyslu, médií a nemovitostí. Je padesátiprocentním vlastníkem licence vysílání TV Prima, vlastní síť regionálních rádií Hey! Finanční skupina bude hradit provoz pojišťovny do té doby, než bude finančně soběstačná, uvedl Buřič.

Ministryně zdravotnictví Daniela Filipiová (ODS) navrhne vládě v protikrizovém balíčku sloučení zdravotních pojišťoven, kde má většinu stát. Sloučit by se měly Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra a Vojenská zdravotní pojišťovna. Filipiová zdůvodňuje fúzi tím, že se zlepší výkon pojišťoven a posílí konkurence. „Evidujeme tyto kroky a fandíme jim, pokud to přinese efekt pro klienty,“ prohlásil dnes Buřič. Čím méně totiž pojišťoven je, tím více se může dát na péči.

Jméno „Média“ má podle Buřiče naznačovat pohyb na poli médií a to, že pojišťovna chce být prostředníkem i oblast medicíny.

Úhradu péče má dočasně zajistit veřejný příslib, a to maximálně do konce letošního roku. Uzavřena bude dočasná smlouva a poté podle zákona smlouva definitivní, vysvětlil bývalý mluvčí České lékařské komory Pavel Kubíček, který je nyní ředitel úseku zdravotní péče pojišťovny Média. Pracoval také jako ředitel odboru na ministerstvu zdravotnictví v době, kdy byl ministrem David Rath (ČSSD). Podle Kubíčka budou všichni klienti vybaveni informačním dopisem potvrzujícím úhradu péče. Více informací je na webu pojišťovny.

Share Button

21 Komentár(ov)

 1. Veronika Mnukova | Kvě 28, 2009 | Reply

  Dobry den chtela bych zrusit ZP Media a byt zpet pojistencem VZP.Muj lekar a lekarka meho ditete nemaji ani nebudou mit s touto ZP sepsanou smlouvu,tak to potrebuji zrusit.Dekuji

 2. Kamila | Čvn 25, 2009 | Reply

  Zajděte na VZP a vyplňte evidenční lístky u VZP, ale máte na to čas jen do 30.6.2009. Anulování přeregistrace s nimi řeším už od 30.4. a do dnešního dne v tom pořád není jasno.
  Přeji Vám hodně štěstí a ať Vám pojišťovny vyhoví. Jinak bych tu chtěla jen napsat že moje zkušenosti se ZP Média nejsou vůbec kladné. V komunikaci s tímto subjektem jsem si malinko připadala jako v Kocourkově. Což ji na sympatičnosti opravdu nepřidává. :-(

 3. Silva | Úno 28, 2010 | Reply

  Dobry den souhlasim se vsemi klienty kteri maji problem se ZP Media.Take jsem se stala klientem teto uzasne pojistovny.Je pravda,ze nemohu pochopit jak si nekdo na tak uzasnou pojistovnu muze stezovat.Ja jsem se stala klientem a ani jsem o tom nevedela..Jsem po operaci patere.Kdyz jsem sla k obvodni pani doktorce na prohlidku v unoru tohoto roku,tak jsem dostala takovou ranu pod pas a odchazela jsem tak trochu v soku.Pani doktorka mne neosetrila a jeste mi zdelila tu uzasnou zpravu,ze jsem pojistena pod ZP Media.Abych se priznala,tak jsem koukala jak z jara.Vubec jsem o tom nevedela..Tak jsem se rozjela na patricne misto v Liberci kde tato pojisrovna ma svou pobocku.Byla tam hrozne moc mila a ochotna slecna.hi.hi..Chtele jsem videt prihlasky,ktere jsem mela udajne podepsat,tak mi bylo receno,ze ona nechce a nemusi.Ano je pravda,ze jsem trochu zvedla hlas,ale kdo by ten hlas nezvedl,kdyz jednani z jeji strany bylo na bodu mrazu.Pak jsem tedy napsala pisemnou zadost o okamzite zruseni smlouvy u ZP Media.Za 14 dni jsem dostala dopis,ze se ma zadost zamita.Tak jsem opet jela do Liberce,ale uplne zbytecne.Tak ma ceste koncila na policii kde jsem podala trestni oznameni..S timto oznamenim jsem se rozjela do Prahy s tim,ze jsem se chtela dohodnout,aby mi bylo zruseno pojisteni u ZP Media.Tam nam bylo receno,ze to nejde udelat na pockani a pani na teto pobocce nemuze vyhovet.Chtela jsem adresu na kompetentni osobu se kterou bych to chtela resit..odpoved znela,ze nechce..Zatim cekam a doufam,ze memu pozadavku o zruseni u ZP Media bude kladne vyrizeno…Ja se divim,ze nekteri lide mohou byt spokoleni,ale ja tedy NE a myslim si,ze nejsem sama..

 4. zz | Zář 3, 2010 | Reply

  D.den,
  kdo ma Zp Media mohu vam udelat prestup k VZp ve Vychodoceskem kraji..nase firma se tim zabyva.Jinak co se tu pise je pravda,nemaji smlouvy s doktory naslibuji hory doly a skutek utek
  Muj E-mail L.e.j.l.aa@seznam.cz

 5. VLADIMIRA ROSMANOVA | Zář 21, 2009 | Reply

  DOBRY DEN JSEM NOVY UCHAZEČ U VAS.A ZAJIMALO BY MĚ,JESTLI PROPLACITE PERNAMENTKY NEBO JESTLI DAVATE NĚCO NA ŠKOLKY V PŘIRODĚ.DIKY ZA ODPOVĚD.ROSMANOVA

 6. klára | Zář 22, 2009 | Reply

  Okamžitě pryč od zdravotní pojišťovny Média. Nepřehlašujte se k nim. Jsou to podvodníci a lháři. nemají smluvní lékaře. Budete si péči hradit sami. Hořce zapláčete tak jako já.

 7. Kamca | Říj 24, 2009 | Reply

  Vážené dámy a další potencionální měniči zdravotních pojišťoven, než změníte pojišťovnu, uvědomte si, že znovu změnit můžete až za 12 měsíců, a proto rozumný člověk si nejprve řádně prověří, kam leze (obzvláště v dnešní době). Vůbec se nedivím původní pojišťovně, že někoho nechce vzít zpět. Vždyť už jen když si zavoláte na bezplatnou linku Médie, zjistíte, že to je nedůvěryhodná pojišťovna, protože s Vámi nikdo nepromluví, nemáte možnost se na nic zeptat (věřte mi, testovala jsem několikrát během dne a několik dní za sebou), jen Vás hlasový průvodce odkazuje na různé formuláře na jejich webu – takže si představte, když budete potřebovat řešit s touto pojišťovnou malý či závažný problém. Budete se proklikávat čísílky, na která Vás naviguje hlasový průvodce a když chcete mluvit s operátorem, sdělí Vám opět nahraná zpráva, že všichni jejich operátoři jsou zaneprázdněni a okamžitě Vás odpojí. Nezlobte se na mne, ale toto je obrovský vykřičník, že se tam ničeho nedočkáte a nikoho nedovoláte.
  A dotaz, zda Vám budou proplácet školku v přírodě? To snad nemyslíte vážně! Nejsou peníze na drahou léčbu pro všechny závažně nemocné děti i dospělé a Vy chcete od zdravotní pojišťovny zaplatit školku v přírodě!? Není Vám hanba? Denně v práci pomáhám řešit možnosti těžce nemocných dětí a dospělých, kterým potřebná léčba nemůže být hrazena a musí si ji hradit sami a podobně sobecké požadavky některých lidí mne pak dokáží opravdu rozčílit. Proč píšete dotaz sem a nezavoláte si do Médie? Tam okamžitě odpověď dostanete – nikdo Vám nezvedne telefon, a už máte odpověď! Vždyť tato pojišťovna „paběrkuje“ a láká na lepší péči, kterou není absolutně schopna poskytovat (a je ve hvězdách, zda se vůbec udrží). Vždyť se tam registrují jen ti, co chtějí okamžitě nějaké úhrady (obvykle proto, že jim je nemohly poskytnout stávající pojišťovny, tak se na truc přeregistrovali) a peníze tam naleje kdo? Kamča

 8. hans | Led 10, 2011 | Reply

  Nikdy jsem neveřil proejcům na ulici. Až do medie. Je to úžasný. Je zde veřejný příslib takže se vůůůbec nedívám na to jestli doktor má smlouvu nebo ne. Další jejich výhody. Je to bajéčne. Bazény, solné jeskyně. Super. Další faktor- Online. ještě jsem nebyl na pojištovné. Super. A ne u vzp která má jen dluhy. Media je jediná soukromá a je v plusu. Užasný. Jsem naprosto spokojen. A jestli chcete být u zvých zadlužených zp. A platit jim ty neskuteční domy (vzp) a ty nemyslné platy. Tak pardon ten výraz ale nejste normální. Jedině pro medi. A ještě nakonec. Odešel jsem od zubního. Volam na medii a ihned mi řekli kde je neblíž k bydlište refernce. Naprosto super. Jedině go media go

 9. Ivana | Říj 27, 2009 | Reply

  Zdravím všechny co naletěli této „báječné a lepší“ zdravotní pojišťovně. Kdo chce být ve velkém průšvihu, tak hurá do toho ale ať zapomene celý rok na doktory a na jakékoliv léčení, protože já osobně jsem ještě nepotkala lékaře, který by měl s touto pojišťovnou smlouvu. A nevím o žádném, který má v plánu tuto smlouvu podepisat. Já jsem byla pěkně pitomá a nechala jsem se ukecat a dala přepsat sebe i svou dceru (16 roků), samozřejmě dětská lékařka s nimi také nespolupracuje. A můj praktický lékař má v ordinaci vyvěšeno velké oznámení, kdo je pojištěnec MEDIE, tak ho zdarma neošetří. Já sama jsem epiteptik, mám TEP kyčlí a v brzké budoucnosti rozjednané složité vyšetření v nemocnici Na Homolce v Praze. Ani taková velká nemocnice nemá s touto pojišťovnou sepsanou smlouvu. Oni mi líčili jen samé výhody, že s lékaři bude vše bez problémů, smlouvy budou bez problémů a já ani nepoznám nic jen klady a výhody. Zatím podle mne je to jen a jen podvod. Bezplatnou linku nikdo nebere a tak jsem již psala žádost o stornování smlouvy formou doporučeného dopisu přímo na adresu generálního ředitele MUDr. Petra Malého, MBA. Jenže prý na to mají také 30 dní na vyřízení – hrůza. Jedinné co mi snad pomůže, doufám… Mám sepsanou žádost o zrušení přihlášky z důvodu neplnění smluvních podmínek a proto chci odstroupit. To se sepisuje na pobočce. Snad mi to vyjde. Zde jsem to napsala, protože je mi jasné, že nejsem jedinná, kdo se nechal zlákat. Tak se musíme nějak spojit a z tohoto problému nějak dostat. Přece rok je dlouhá doba a podvodníky nebudeme přece podporovat. Přeji hodně zdraví a pevné nervy. Ivana

 10. Dagmar Vojtová | Lis 2, 2009 | Reply

  Dobrý den také jsem naletěla, mám dvě děti a tet platím jakl mourovatá a všude. Doktory mám soukromé a ti za žádnou cenu , nic s poj.M.podepisovat nebudou. Tak platí, jsem samoživitelka tak mám ohromnou radost.
  Každopádně jsem jim dnes poslala už druhý dop.dopis-
  První byl , že doktoři nechtějí ošetřit mé dvě děti , pry mám jit jinam nebo platit, tak samozdřejmě chcete pro děti to nejlepší, tak jsem zaplatila, boužel mě nenapadlo si schovat paragony že? :-(((. Dnes druhý dopis protože jsem se fakt nas… když zubařka po dceři chtěla jen za pr.prohlídku 250 kč. a trhání zubu 100Kč.
  A tak je to i na učním, krčním, gynekologii adt.
  Je to hruza, také jsem žádala o zrušení smlouv.protože , to co slíbili a je v podmínkách sm.neplatí a je to lež tak čekám a snad se něco bude dít!!!
  Myslím , že VŠICHNI LIDI, KTEŘÍ NALETĚLI protože popmínky neplní TAK BY SE MĚLI SPOLČIT A NĚCO STÍM UDĚLAT aby pojištovná měla za vyučenou a skrachovala.

  S pozdravem Dáška

 11. Dana | Lis 4, 2009 | Reply

  Mám těšce postižene dite a také jsem byla hloupa a nalitla jsem ZP Media.Bylo mi doporuceno podat na pojistovnu trestní oznámeni. Kdo by se chtel pridat tak at mi napise na email darjahor@seznam.cz předem dekuji Dana

 12. Hanka | Říj 28, 2009 | Reply

  Také to zkusím. Ve všem s Vámi plně souhlasím. Dejte mi prosím informaci, jak jste dopadla.
  Děkuji

 13. Jirka | Lis 5, 2009 | Reply

  Nestačím zírat. Jsem pojištěncem zde haněné pojištovny, a nemohu si stěžovat. Asi se vážení pohybujete mezi doktory, kteří nemají zájem o Vás, pacienty. Já, ale i celá moje rodina neměla doposud se žádným doktorem jedinný problém. Kdekoli jsem přišli, budto do nemocnice, anebo k ambulatním doktorům, všude nám vyšli vstříc, anebo se ihned online registrovali….tak nevím, opravdu nevím, co to máte za lékaře…

 14. hans | Led 10, 2011 | Reply

  Výborně. Mám stejný názor. Konečně někdo normální…

 15. Petra | Lis 6, 2009 | Reply

  Dobrý den v lednu mám rodit a bohužel sem přestoupila k ZP Media naslibovali příspěvky balíčky a už nevím co vše a jak je to kvalitní pojišťovna a nejso s ní žádné problémy.A opak je pravdou bylo mi slíbeno že když jim pošlu adresy a kontakty na všechny lékaře co máme tak jim budou volat a domlouvat si s nimi schůzku a ani jedomu nevolali.Dceru mi naočkovala doktorka protože si nevšumla že sem přestoupila k jiné pojišťovně a to samé u gynekologa.Už nevím co mám s tou pojišťovnou dělat v lednu si budu muset zaplatit porod a to sou 10ti tisíce.Nejlepší by bylo podat hromadnou žalobu nebo aspoň stížnost na Policii ČR

 16. verakadrnožkova | Lis 12, 2009 | Reply

  ja svama souhlasim tento problem mam take

 17. jan | Bře 4, 2010 | Reply

  Musíme rychle jednat,media pojištovna nás napálila,obchodní zastupce této pojišťovny přišel k nám domů stím,že se mění pouze čislo pojištění u revírni pokladny,tak to nás dostali ,neukázala dotyčna osoba žádny doklad o tom že přecházime do jiné pojištovny.Máme problémy jít se ošetřit k zubaři ,protože nechcou s touto pojištovnou spolupracovat,chce to právnika pro nas všechny poškozené

 18. Lenka Čechová | Dub 30, 2010 | Reply

  Dobrý den
  Chtěla jsem jen říct,že od pojištovny MEDIA ZP 228 odcházím jelikož opravdu jsou to jen lži co na slibovali a nejsem jediná kdo od této pojištovny jde pryč a doufám,že rychle zkrachuje

 19. Amálie | Kvě 6, 2010 | Reply

  co k tomu říct…taky jsem před dvěma dny podepsala nezávaznou smlouvu s nima. Prý mám čas si vše zjistit do 1.7.už ten den večer jsem byla rozhodnuta nikam nepřestupovat a hned druhý den si zajela do Brna na jejich stánek ať mi podepíše slečna stornování a odstoupení od smlouvy. To vš mám podepsáno doma. Zároveň jsem to nahlásila i paní co mi volala skrz ověření údajů a poslala jim i email. Snad bude vše v pořádku,ale pro jistotu si jedu k VZP podepsat čestné prohlášení a evidenční list, že u nich zůstávám…..je mi z nich zle a někde potkat ty dva mladíky, tak se asi neudržím….

 20. Veronik | Čvc 9, 2010 | Reply

  Dobrý den, taky jsem včera podepsala prý nezávaznou smlouvu, dnes jedu na VZP jim vše vysvětlit, at me nepoustí apod. A hned v pondelí mi mají volat ohledně toho potvrzeni z medie, takze pro jistotu si mam zajit i na jejich pobocku a pisemne si vyžádat storno?? Jak jste dopadla???

 21. Lucie | Říj 13, 2010 | Reply

  Dobeý den, taky jsem naletěla na tuto pojišťovnu, asi před třemi dny.Už jsem volala na bezplatnou linku, tam mě řekli, že mám počkat na kontrolní hovor, který proběhne v následujících dnech, ale ještě mi nikdo nevolal.Potom jsem volala na mobil obchodního zástupce pojišťovny Média, se kterým jsem smlouvu podepsala, protože byl tak důvěryhodný, přesvědčivý a hlavně vtíravý!Nikdy už nic nepodepíšu na ulici, protže si v tu chvíli nemůžu ověřit, do čeho jdu….nasliboval mi, že mají pobočku v Opavě, v Ostravě, že mají nasmlouvané doktory po celém Moravskoslezském kraji, ve kterém žiju…ale h***o..skutek utek…pojištěncem Médie budu až od 1.1.2011, tak doufám, že se s tím dá něco dělat, zítra ještě pošlu dopis přímo na ředitelství do Prahy, to už doufám pomůže, jinak nevím, co budu dělat, jsem v jiném stavu a každou chvíli chodím po doktorech, pokud mě nebudou chtít ošetřit, nevím, co budu dělat…:-( Zastím čtu samé komentáře, ve kterých píšete, že se vám registrace u těchto podvodníků nepodařila nijak zrušit…jestli je tady někdo, komu se to podařilo, ať pisne na můj mail Leyssi19@seznam.cz….Jinak si myslím, že pokud tam budou lidé posílat dopisy a volat sami za sebe, tak jim to bude šumák, ale co se spolčit a nechat je skrachovat, poslat hromadnou stížnost?Pokud by někdo chtěl, tak ať také píše na můj mail…Mějte se a hodně štěstí…