Muži v Nigérii chodí ven s uhlíkem, má je chránit před kastrací

Mnoho mužů v nigerijském městě Michika ve státu Adamawa se odváží opustit domov jen s kouskem uhlí v kapse. Používají ho jako tradiční ochranu genitálií před rituálními kouzly. Ve svém internetovém vydání to dnes napsal nigerijský list Vanguard.

Deník uvádí, že v Michice přibývá lidí, kteří si stěžují na to, že po kontaktu s neznámými cizinci přišli o pohlavní orgány. Údajní kouzelníci se stávají obětí lynčování. Policie zatkla čtyři muže, dva z nich jsou v nemocnici poté, co je napadl dav a obviňoval je z toho, že patří ke gangu kouzelníků, který pronikl do Michiky a snaží se tamní muže připravit o genitálie.

„Vydal jsem se do Michiky jenom kvůli tomu, abych předal zprávu,“ říká Zira Tumba, jeden z údajných kouzelníků. „Najednou na mě jeden muž ukázal, ani mě neoslovil a začal křičet, že jsem ukradl jeho mužství. Okamžitě se na mě vrhl dav,“ řekl tento muž a dodal, že je nevinný.

Tři muže, kteří si stěžují, že je kouzelníci připravili o genitálie, prohlédl lékař. „Vyšetřil jsem je a všechno bylo normální. Jde jenom o psychologický problém,“ řekl.

Share Button