Masarykova nemocnice dostala pokutu za prodej léků

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) rozhodl, že ústecká Masarykova nemocnice porušila zákon o léčivech a udělil ji pokutu ve výši 150.000 korun. Loni na jaře prodala bez patřičného povolení léky za necelých šest milionů korun soukromé firmě Manta Medica. Píše to dnešní Ústecký deník.

Vedení Krajské zdravotní, pod kterou Masarykova nemocnice patří, se hájilo, že se jednalo o jednorázovou akci a povolení proto údajně nepotřebovala. „Distribuovat přípravky může pouze schválený distributor,“ uvedla mluvčí SÚKL Veronika Petláková. Mluvčí Krajské zdravotní Jiří Vondra připustil, že nemocnice pochybila. „Pokutu jsme přijali a zaplatili ji,“ řekl.

Za neoprávněný prodej léků mohl SÚKL nemocnici udělit pokutu až do výše tří milionů korun. Podle Petlákové ale nemocnice léky neprodávala dlouhodobě ani opakovaně. Vedení nemocnice chce z pochybení vyvodit důsledky. Pokud škodní komise zjistí nějaké zavinění nebo osobní zodpovědnost, bude chtít konkrétního zaměstnance postihnout. Podle Vondry se komise bude případem zabývat zřejmě v únoru.

Share Button