Manželka šéfa ČSSD Petra leží v nemocnici, prý kvůli Reflexu

Těhotnou manželku předsedy ČSSD Jiřího Paroubka Petru 27.8. odvezli do motolské nemocnice. ČTK o tom informovala sama Paroubková. V nemocnici prý byla na preventivním vyšetření, ona i dítě se podle ní cítí dobře a večer se vrátí domů. Server Týden.cz uvedl, že se Paroubkové udělalo nevolno poté, co si přečetla dnešní číslo časopisu Reflex. Paroubek to ČTK potvrdil.

Mluvčí motolské nemocnice Eva Jurinová nechtěla k případu říct žádné podrobnosti s tím, že si to pacientka nepřeje.

Časopis Reflex na titulní stránce uveřejnil koláž, která parafrázuje známou fotografii výtvarnice Yoko Ono a hudebníka Johna Lennona od Annie Leibowitzové. Manžele Paroubkovy si časopis dobírá také v komiksu Zelený Raul. V dalším z příspěvků pak redaktoři porovnávají vývoj těhotenství Paroubkové s vývojem politické situace v zemi.

„Byl jsem se za ní podívat, večer si ji vezmu už domů. Byla na kapačkách, když jsem tam byl. Udělalo se jí nevolno poté, co si přečetla Reflex, což neměla asi dělat,“ řekl Paroubek ČTK.

Paroubková pak médiím sdělila, že se chce plně soustředit na své těhotenství. Naznačila tím, že si nepřeje, aby se na ni obraceli novináři. „Velké pracovní vytížení a zejména stres vyvolaný předvolební kampaní a jejími doprovodnými jevy (zejména článek časopisu Reflex z dnešního dne autorů Marka Stoniše a Pavlíny Wolfové) mě přiměly k rozhodnutí soustředit se již plně na mé těhotenství,“ uvedla.

Paroubka samotného se článek příliš nedotkl. Již ráno k němu novinářům řekl, že mu podobná fotografie, jako se objevila v Reflexu, nemůže uškodit. „Já se domnívám, že John Lennon byl ohromná osobnost světové kultury a srovnání s ním není vůbec špatné. Možná mně mohli dát trošku lepší tělo,“ řekl novinářům.

Share Button