Jacksonovu smrt způsobila smrtelná dávka léku propofol

Smrt zpěváka Michaela Jacksona způsobilo smrtelné množství léku propofol v těle. Vyplývá to z lékařské zprávy. Podle deníku Los Angeles Times podal Jacksonovi lék jeho osobní doktor Conrad Murray, aby mu pomohl překonat nespavost. Policejní zástupce podle agentury AP dnes zároveň uvedl, že koroner označil Jacksonovu smrt za zabití.

Zpěvák zemřel 25. června po srdeční zástavě. Jeho smrt dosud doprovází řada otázek. Policie vyšetřuje Jacksonovo úmrtí jako zabití a dosud měla za to, že propofol mohl při Jacksonově kolapsu hrát významnou roli.

Podle nejmenovaného policejního zástupce, na kterého se odvolává agentura AP, označil koroner Jacksonovu smrt za zabití. To výrazně zvyšuje pravděpodobnost, že v souvislosti se zpěvákovou smrtí bude obviněn jeho lékař Murray, dodává AP. Murray se dosud podobným podezřením vehementně bránil.

Murray prý Jacksonovi dával přípravky s propofolem jako léky proti nespavosti opakovaně od letošního května, kdy začal pro zpěváka pracovat jako osobní lékař. Doktor dal údajně osudného dne Jacksonovi léky na spaní kvůli tomu, že se vrátil vyčerpaný z tanečních zkoušek a přes veškerou únavu prý nemohl usnout.

Share Button