Hradecký kraj otevřel v nemocnici Trutnov pátou vlastní lékárnu

Královéhradecký kraj dnes v Oblastní nemocnici v Trutnově otevřel pro veřejnost pátou vlastní lékárnu v regionu. Vybudování lékárny kraj stálo téměř 17 milionů korun. ČTK to řekl Jiří Hošna z tiskového oddělení hejtmanství. Pacienti nemusejí v krajských lékárnách hradit regulační poplatky. Kraj je ze ně formou daru hradí. Poplatky odpouštějí i jiné lékárny v kraji, například provozovny sítě Dr.Max.

Trutnovská lékárna dosud sloužila jen nemocnici. „Zisky lékárny se budou vracet zpět do krajského zdravotnictví,“ tvrdí krajská radní pro zdravotnictví Jana Třešňáková (ČSSD). Lékárnu v Trutnově provozuje společnost Královéhradecká lékárna, v níž kraj ovládá podíl 65 procent. Zbytek drží podnikatel Jaroslav Nádvorník.

Společnost Královéhradecká lékárna ještě provozuje dvě lékárny v Náchodě a také v dubnu otevřenou lékárnu v Broumově na Náchodsku. Lékárnu v Jičíně provozuje tamní krajská Oblastní nemocnice Jičín.

Česká lékárnická komora v březnu uvedla, že kvůli krajskému placení poplatků v lékárnách musela v Meziměstí na Náchodsku skončit soukromá lékárna. Kraj odmítl tvrzení, že krach meziměstské lékárny souvisí s jeho rozhodnutím platit poplatky. Kraj nicméně lékárnici z Meziměstí zaměstnal ve své lékárně v Broumově.

Share Button

1 Komentár(ov)

  1. Pavel Miško | Úno 22, 2010 | Reply

    Jaká je pracovní doba Po-so? děkuji Miško