Chřipku A(H1N1) dostalo nejméně 30 žáků jedné ze škol v Düsseldorfu

Nejméně tři desítky žáků japonské školy v německém Düsseldorfu se nakazily takzvanou prasečí chřipkou. Podle agentury DPA to dnes uvedl düsseldorfský zdravotnický úřad. Škola zůstane přinejmenším do konce příštího týdne uzavřena. Kvůli nákaze se zavírají školky a školy i jinde v Německu.

Většina nakažených žáků japonské školy má jen slabší chřipkové příznaky. Dva ze školáků onemocněli ale vážněji, uvedl mluvčí düsseldorfského zdravotnického úřadu Heiko Schneitler. Podle něj jsou všichni pacienti v domácí karanténě.

Na obtíže si stěžovaly i další děti. Odborníci proto počítají s tím, že případů ještě přibude. Výsledky vyšetření by měly být známy kolem poledne. Zatím není jasné, jak se mohla infekce do japonské školy dostat. Tuto vzdělávací instituci navštěvuje zhruba 560 dětí. Její vedení se ji rozhodlo uzavřít, a to minimálně do konce příštího týdne.

Uzavřena zůstala i jedna mateřská škola v bavorském Mnichově, a to zatím na deset dní. Vedení školky se tak rozhodlo poté, co lékaři potvrdili nákazu novým virem A(H1N1) u dvou tamních tříletých dětí – chlapce a děvčátka. V pátek se nebude vyučovat ani v arcibiskupském gymnáziu v Kolíně nad Rýnem. Na obtíže si tam stěžovali žáci jedné ze tříd. Doma jich s chřipkou zůstala polovina. Odborníci případ nyní zkoumají.

Podle posledních dostupných informací z Institutu Roberta Kocha, který provádí testy, bylo v Německu 86 nakažených. Nejvíce jich bylo v Bavorsku, kde lékaři zaznamenali 22 případů nové chřipky. Nyní budou počty ale už vyšší. Podle düsseldorfského zdravotnického úřadu jsou totiž jen ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko čtyři desítky nakažených.

Share Button