Chřipka a nachlazení – od listopadu do března

Tak tohleto máme v lékárně denno denně minimálně každou chvilku a stále dokola. Navzdory tomu nesmíme skončit v rutině, protože by mohlo uškodit jak pacientovi tak nám.

Takže co vás vlastně trápí? Máte bolesti v krku? Ano? A je to velmi intenzivní? A i teplotu máte? Necítíte se ve své kůži? Říkáte, že nachlazení je nesnesitelné? Stále plný nos, ani dýchat se pořádně nedá? Tak pojďme to vyřešit:

Na ten krk vám doporučuji Strepsils. Bolí vás to pořádně? Tak tenhle je medový, příjemné chuti, nemáte rád med, tak tento je mentolový. A tento bych skutečně doporučil, obsahuje i lokální anestetikum, takže nejenom léčí, ale dokonce vás to i přestane bolet. Jen je potřeba i nadále cumlat 3-4 x denně jednu tabletku a spotřebovat minimálně toto celé balení o šestnácti tabletách, protože i když to už nebude bolet, je třeba vyléčit příčinu, tedy desinfikovat ústa a nosohltan. Prostě krk. Kdyby to neustupovalo po dvou dnech, je třeba zajít k doktorovi.

Říkali jste, že jste měli i teplotu? A ucpaný nos? Jen jednu otázečku: Nemáte problémy s tlakem a se srdcem? Že ne? Srdce jako zvon? Tak to vám na ten nos doporučím Nurofen stopgrip tablety. To máte na snížení teploty, proti bolesti, uvolňuje dýchací cesty a celkově vás to posilní.

Ještě bych doporučil nějaké vitamíny. Zkuste šumivé s chutí pomerančů. Tabletku do dvou deci, nechat pořádně rozpustit a vypít. Ráno i večer. Ne, tohle vám neuškodí, co vaše tělo nezužitkuje to vyjde ven.

Jak vidím, zlepšila se vám nálada. A na ten krk byste si měli dát nějaký šál.

Tak to je všechno? Přibalím papírové kapesníčky? A na večer nějaký průduškový čaj. S manželku při telce vás zahřeje. Nemáte telku? Nemáte manželku? Ale čaj si snad uvařit můžete. A zítra ráno celou konvici, abyste měli přes den co pít. Je třeba se pořádně zavodňovat.

Tak co? Lepší než číst příbalový leták? Navzdory tomu nepodceňujte informace v letáku uvedené.

Share Button